Aftavexx geeli 15 ml

Uutuus
12,93 €
862,00 € / LITER
Tuotetta on varastossa (Toimitusaika on alle 3 arkipäivää)

Tietoa tuotteesta

Pakkauksen koko 1 × 15ml
Tuotenumero (Muu) 9547389
Säilytyslämpötila Huoneenlämpö (+15C - +25C)

Markkinoija

Aboutmeds Oy

Tehokas Aftavexx geeli 15 ml lievittää aftojen tai suun limakalvovaurioiden aiheuttamaa kirvelyä, polttelua ja arkuutta välittömästi. Sen suurimolekyylinen hyaluronihappo suojaa kipeät kohdat ärsykkeiltä, ja tukee limakalvon epiteelin normaalia uudistumista ja vähentää aftojen uusiutumista. Aftavexx sopii myös hammasproteesin tai oikomiskojeen aiheuttamiin vaurioihin ja hiertymiin sekä herpeksen kaltaisiin ja Behçetin taudin aiheuttamiin haavaumiin.



Annostelu:

Aikuisille ja yli 1-vuotiaille lapsille: 1-2 tippaa geeliä levitetään tuubin annostelijalla haavauman päälle 3-4 kertaa vuorokaudessa aterioiden jälkeen enintään 2 viikon ajan. Annetaan kuivua mielellään 3 minuuttia, jonka aikana haavaumaan ei kosketa. Syömistä ja juomista tulee välttää vähintään 30 minuutin ajan käytön jälkeen.


Käyttötarkoitus:

Aftojen ja suun limakalvon haavaumien hoito


Raskaus ja imetys:

Sopii käytettäväksi raskauden ja imetyksen aikana.


Huomioitavaa:

Valmistetta ei tule käyttää, mikäli jollekin ainesosalle on allerginen.


Sisältää:




Ainesosaluettelo:

Vaikuttava aine: Suurimolekyylinen natriumhyaluronaatti.
Apuaineet: puhdistettu vesi, glyseriini, ksylitoli, hydroksietyyliselluloosa, bensalkoniumkloridi, kaliumsorbaatti, dinatriumedetaatti, minttuaromi, sitruuna-aromi.



Tutustu huolella pakkausselosteeseen.